Головна » Статті » Програмні засоби

Знайомство з операційними системами


Вже із перших секунд, відколи ви ввімкнули комп'ютер, починає працювати операційна система — своєрідний посередник між ПК та людиною. Саме вона найперша з-поміж решти потрібних нам програм завантажується в пам'ять і стає тим надійним підґрунтям, на якому базується вся подальша робота. Кожна операційна система створена, щоб максимально полегшити роботу користувача з ЕОМ та забезпечити безперебійне виконання тих задач, які ставить перед нею людина. Завдяки певному набору функцій операційних систем забезпечується здійснення запитів на відкриття, зчитування, керування та закриття файлів тощо.


Сучасна операційна система являє собою цілий комплекс програмних засобів, що дозволяють здійснювати як стандартний набір функцій, так і управління програмами, оптимізує роботу з комп'ютером. Інтерфейс операційних систем дозволяє зменшувати розмір будь-якої програми, полегшити її роботу з усіма складовими обчислювальної системи.

Знайомство з сімейством операційних систем безперечно слід розпочати із Windows від Microsoft, адже саме вона на сьогодні визнана найпопулярнішою і найпоширенішою у світі. Зручна як для професійного користування, так і вдома, багатофункціональна, ця операційка завоювала велику кількість прихильників передусім завдяки красивому, простому та елегантному інтерфейсові та різноманітним можливостям його налаштування. Проте розширені функції формують високі вимоги до потужності комплектуючих, що є одним з основних недоліків "Windows". 

UNIX-подібні операційні системи утворюють цілу родину вільних систем "Unix" (найпопулярніша з них система Linux), що використовуються для створення та обслуговування мереж, контролю за роботою серверів, у науці тощо. Автори цієї системи зуміли вдало поєднати і знайти компроміс між поміркованим, дещо обмеженим переліком доступних засобів та високим обсягом їх застосування для розробки широкого класу програм. Головна особливість "Unix" криється у тому, що у вбудованому ядрі відсутній графічний інтерфейс, що позитивно впливає на використання системи. Той факт, що вона написана на командній мові, забезпечив їй мультиплатформенність. Чималою перевагою серед інших ОС є і підтримка роботи на різних платформах. Крім того, "Unix" є відкритою ОС, а це означає, що ви завжди можете вибрати і встановити тільки ті складові, які вам необхідні. Також ви можете змінити систему на свій розсуд чи відповідно до вимог своєї діяльності. 

Однак "Unix" незручна для використання вдома чи в офісі через складність інсталяції та налаштування, оскільки вимагає від користувача спеціальних знань, тобто, якщо ви не програміст, то краще оберіть для свого ПК іншу операційну систему.

"Solaris"

Ця операційна система застосовується в основному на великих виробництвах корпоративних масштабів, а також там, де є потреба у потужних обчислювальних можливостях, у науковій діяльності. Її висока масштабність, спрямування системи на багатопроцесорні машини забезпечує рівний доступ до ресурсів усієї мережі, а не тільки деяких її вузлів. Це і зумовлює широкий діапазон використання у виробництві. Вагомим мінусом цієї ОС є трудомісткість її налаштування.

"Mac OS"

Програмний продукт компанії Apple — "Mac OS X" це надійна і стабільна операційна система, яка практично не дає збоїв. Цікавий і практичний дизайн забезпечує різноманіття, але й не містить нічого зайвого. Простоте встановлення та видалення додатків полягає у відсутності спеціальних інсталяторів.

Сильними сторонами "Mac OS" стали надійність і стабільність системи. Ретельно розроблений інтерфейс є зручним і має багато переваг. Треба відзначити, що комп’ютери під управлінням цієї операційної системи майже не піддаються зараженню з боку шкідливих програм і стійкі до несанкціонованого доступу до особистої інформації.

До недоліків "Mac OS X" віднесемо дороговартісність, наприклад, порівнюючи з "Windows", обмеженістю використання комп'ютерів Apple, меншою кількістю програм, які можна встановити на комп’ютер, негнучкий інтерфейс. Тож, зважаючи на усе вищевикладене, ця система набула широкого застосування тільки у певних сферах, як от в професійному дизайні.

Обираючи ту чи іншу операційну систему, слід враховувати її тип, пов’язаний з керуванням процесами (операційні системи розділення часу, реального часу чи пакетні ОС), а також такі характеристики, як розрядність, підтримка багатопроцесорності, багатозадачності, підтримка багатокористувацького режиму. Ця інформація допоможе вам знайти серед пропонованих на ринку продуктів саме той, який повною мірою задовольнить ваші потреби щодо простоти використання та багатофункціональності комп’ютера.


Категорія: Програмні засоби | Додав: systems (14.11.2012) | Автор: Николайчук Я
Переглядів: 808 | Теги: solaris, Операційна система, windows, unix, Linux, Mac OS X, MICROSOFT, Операційні системи, mac os, як вибрати операційну систеву | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar