Головна » Статті » Дослідження

Реальність чи оптична ілюзія?
Відео-ігри розважали нас протягом майже 30 років, з тих пір, як Pong була введена в аркадах на початку 1970-х років. Комп'ютерна графіка стала набагато складнішою з тих пір, і руйнує бар'єри фото-реалізму. Тепер дослідники та інженери розширюють межі використання графіки, переносячи їх з екранів телевізорів чи дисплеїв комп'ютерів в реальне середовище — створюють доповнену реальність.


Доповнена реальність здатна змінити наш погляд на світ. Уявіть собі, що ви йдете або їдете по вулиці. З дисплеєм доповненої реальності усе, що вас оточує, буде виглядати так само, як виглядає зазвичай, тільки у полі вашого зору з'являться інформативні графіки, позначки, природний і доречний звуковий супровід.

Якщо порівнювати доповнену реальність та віртуальну, то віртуальна реальність створює занурення у комп'ютерне середовище, і виключає якісь паралельні дії у фізичному житті. Доповнена реальність не відриває нас від повсякденного життя, а навпаки робить нас ближчими до нього. Вона просто додає графіку, звуки, тут є тактильний зворотний зв'язок і запах природи, весь навколишній світ такий, який він існує.

Основна ідея доповненої реальності це накладення графіки, аудіо та інших сенсорних удосконалень в режимі реального часу. Звучить досить просто. Однак це найбільш просунута технологія, ніж будь-яка, що ви бачили в художніх фільмах чи хоча б чули. Як це працює: камери, вбудовані в пристрої доповненої реальності, зчитують зображення оточуючої дійсності і передають його на комп’ютер. Спеціальні програми обробляють сигнали за допомогою алгоритмів розпізнавання образів і доповнюють їх 3-вимірною графікою. Проектувати елементи доповненої реальності можна буде не тільки на дисплеї смартфонів чи окулярів, а й просто таки на руку, сумку, все, що є під рукою.

Наприклад проект SixthSense із будь-якої поверхні легко робить просторовий інтерактивний дисплей. Пристрій працює за допомогою камери і дзеркала, досліджує об’єкти навколишнього світу, передає зображення на телефон чи комп’ютер, а потім спрямовує інформацію від проектора на вибрану користувачем площину.

Одна із найбільш прогресивних розробок у цій галузі, дітище компанії Innovega — система iOptik. Вона дозволяє людині фокусувати погляд на інформації, проектованій на них. До її складу входять спеціальні контактні лінзи та окуляри, що додатково обладнані двома мініатюрними відеокамерами. Використовуючи iOptik, можна бачити одночасно все, що поруч із нами, а на дисплеї доповненої реальності — статичні чи мобільні об’єкти, події на відстані кількох кілометрів. На дисплеї може бути розміщена будь-яка текстова, цифрова чи графічна інформація.


iOptik, порівнюючи із громіздкими шоломами та масивними окулярами, мають дуже малу вагу, зручні, і створені так, щоб бути для носія максимально природніми. Також, як обіцяють розробники, працювати із ними буде напрочуд легко, не потрібно ніяких спеціальних знань, їх зможе освоїти навіть дитина. Отож чекати на дива доповненої реальності залишилося недовго.
Категорія: Дослідження | Додав: systems (24.11.2012) | Автор: Николайчук Я
Переглядів: 904 | Теги: засоби доповненої реальності, додаткова реальність, доповнена реальність, оптична ілюзія, Реальність чи оптична ілюзія, засоби додаткової реальності | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar